לכתיבה עמוד על השדה המבוקש                       סגור
אתר בוגרי הטכניון
לתיבת הדואר הטכניונית

תרום לקרן מלגות הבוגרים

בוגרי ובוגרות הטכניון שלום,

בשנה האחרונה עשינו מאמצים רבים להגדיר את דרכו של ארגון הבוגרים. כפי שכתבתי בעבר, אני מאמין כי יש חשיבות גדולה לכך שבוגרי הטכניון יאוגדו, כעמיתיהם שסיימו אוניברסיטאות מובילות בעולם, וייהנו מגישה לרשת מקצועית-חברתית רחבה, ומקשר רציף עם הטכניון והקורה בו.

עד היום, ארגון הבוגרים הורכב מחברים משלמים שנהנו בתמורה מהטבות שונות ומפעילויות שאורגנו על ידי הארגון. אנו מונים כ-7,000 חברים ובעוד שמספר זה גדול ומרשים, הוא מקיף פחות מ-10% מבוגרי הטכניון. חלק גדול ממאמצי צוות הארגון הבוגרים הופנה לגיוס חברים, שכן דמי החבר הם אלו שמימנו את הפעילות, ולדעתי בוגרים רבים נמנעו מלהצטרף לארגון הבוגרים לא משום גודל דמי החברות, אלא מעצם קיומם.

בשנה האחרונה פעלתי מול הנהלת הטכניון כדי לשנות את דפוס הפעולה של הקשר בינינו הבוגרים לבין הטכניון, ובינינו לבין עצמנו. אני מאמין כי קשרים אלו חשובים לנו וחשובים לטכניון. הטכניון גאה בבוגריו המהווים את עמוד השדרה של התעשיה בישראל, והמאיישים משרות במיטב החברות והאוניברסיטאות בארץ ומחוצה לה.אנו, הבוגרים גאים בכך שקיבלנו את השכלתנו באחד מהמוסדות האקדמאים המובילים בעולם.
 
חשבתי, כי על הטכניון לישר קו עם הקורה באוניברסיטאות מובילות ולשדר לבוגריו מסר חד משמעי על מחויבותו לשמר ולפתח את הקשר עימם. לשמחתי החליטה לאחרונה הנהלת הטכניון לעשות צעד הממחיש את מחויבותה לקהילת בוגרים רחבה ופעילה.
מהיום, פתוח ארגון בוגרי הטכניון לכל הבוגרים והבוגרות ללא תשלום דמי חבר. הטכניון לקח על עצמו לממן את פעילותו של ארגון הבוגרים כדי שנוכל להתמקד בלתת לכלל הבוגרים את השרותים המקובלים באוניברסיטאות אליהן הטכניון משווה עצמו.

כמו כן, פעלנו בעזרת הטכניון להקים אתר אינטרנט חדש לארגון הבוגרים שיהיה מבוסס על רשת מקצועית-חברתית מתקדמת ומקיפה. בכל העולם, בוגרים נעזרים ברשתות כאלו לאיתור קשרים מקצועיים וחברתיים מבין בוגרים אחרים של אותה האוניברסיטה, ואני משוכנע שבוגרי טכניון רבים יוכלו להעזר רבות ברשת שלנו שתהיה אקסקלוסיבית לבוגרי הטכניון כל שעליכם לעשות הוא להרשם באתר ארגון הבוגרים, למלא מספר פרטים רלבנטיים, ולהתחיל להנות ממגוון התכנים, קשרים ופעילויות שארגון בוגרי הטכניון מציע. האתר החדש מושק בימים אלו. לפרטים נוספים אנא קראו את כתבתה של נעה הכהן-אוזן בגליון זה.

אני משוכנע שכל בוגר ובוגרת נושאים עימם את טביעת האצבע של הטכניון: מי בקבלת עבודה הודות ללימודיו, מי בקידום מקצועי, ומי בקשרים חברתיים ורומנטים הנמשכים שנים לאחר סיום הלימודים. המוניטין המעולה של הטכניון ממשיך ללוות אותנו שנים לאחר סיום הלימודים ו"פוגש אותנו" בצמתים חשובים של החלפת עבודה או למודים לתארים מתקדמים. אני מאמין גדול בכך שעלינו למצוא את הדרך להחזיר מעט ממה שקיבלנו למען אלו שצועדים אחרינו באותו מסלול. כבר היום, מאות מבוגרי הטכניון תורמים מזמנם להוראת מדעים לתלמידי תיכון, לחניכת יזמים צעירים בוגרי טכניון, וללווי בוגרים צעירים בשלבים הראשונים של בניית הקריירה שלהם.

כדי להוסיף נדבך לפעילויות אלו, אנו מכריזים על הקמת קרן המלגות של ארגון בוגרי הטכניון. הקרן תעניק מדי שנה מלגות בסך 10,000 ש"ח לסטודנטים בטכניון – חלקם נזקקים וחלקם מצטיינים, כדי לשקף את רוח הטכניון של חינוך למצוינות מחד, ועזרה לאלו הזקוקים לכך מאידך. אני קורא לכל מי ששילם עד היום דמי חבר עבור חברות בארגון הבוגרים (בסך 180 ש"ח לשנה) להמשיך ולהקדיש סכום זה לפחות לקרן המלגות, ולכל מי שנמנע מחברות הכרוכה בתשלום – להפוך לחבר ולהשתתף במתן תרומה לקרן. הנתינה פשוטה וניתנת לעשיה דרך אתר האינטרנט של ארגון הבוגרים. יעד התרומה המינימלי שלנו הוא 250 ש"ח לבן אדם לשנה, וכמובן נקבל ונעריך תרומות קטנות או גדולות יותר. הקרן תנוהל בשיתוף עם אגודת דורשי הטכניון ותישא בהוצאות מינהלה נמוכות.
 
לאחרונה תרמתי מעט מזמני כדי להפגש עם תורמים קיימים ועתידיים של הטכניון בארה"ב. במסגרת סיור זה פגשתי עשרות בוגרי טכניון החיים שם וצמאים לקשר עם חבריהם לשעבר. הם – שרבים מהם למדו גם בחו"ל – מחכים בכליון עיניים לרשת מקצועית-חברתית כמו באתרי האוניברסיטאות בהן למדו בחו"ל, ושמחים לעזור לבוגרים הנמצאים בארץ ומחפשים קשרים רלבנטים. עם פתיחתן בשנה האחרונה של מספר תכניות לימודים בטכניון לסטודנטים זרים (ברפואה, הנדסה אזרחית, וניהול), מגוון אוכלוסית הבוגרים יגדל משמעותית בשנים הקרובות. אני מקווה שעם שתוף הפעולה של כל בוגר ובוגרת נבנה רשת שתדגים שגם בישראל, הרוויה קשרים מתקופת הצבא, כוחם המצרפי של בוגרי הטכניון עצום ומעצים.
 
בברכה,
אייל קפלן
יו"ר ארגון הבוגרים
 
 
לתרומה עבור קרן המלגות של ארגון הבוגרים עבור סטודנטים בטכניון לחץ כאן
לתרומה באמצעות מענה אנושי/ פקס לחץ כאן