דבר היו"ר

בוגרי ובוגרות הטכניון,

ארגון בוגרי הטכניון הוא קהילה שמטרתה לשמר את הקשר בין הבוגרים לטכניון, בין הבוגרים ובין עצמם ובין הבוגרים והבוגרים הבאים לבוא.
עד כה סיימו את הטכניון כ-80 אלף איש, מתוכם חברים בארגון כ-40 אלף. לקהילה כזו גדולה יש כוח.

זוהי רשת חברתית עצומה וחזקה, שיכולה להשפיע ברמה לאומית על החלטות המדינה בנוגע לאקדמיה ולתעשייה.
זו רשת חברתית, שיכולה לקדם תקינה וחקיקה לטובת התעשייה בישראל.
זו רשת חברתית, שיכולה להעצים את המחקר והפיתוח בטכניון ומחוצה לו.
זו רשת חברתית, שיכולה לקדם כל אחד אחד ברמה האישית, בכל שלב בקריירה.

כל זה יקרה אם נכיר בחשיבות של הרשת החברתית שיצרנו נדע להשתמש בה, נהיה מעורבים, כל אחד לפי כישוריו, צרכיו וכמובן קשריו.

במהלך השנה פעל הארגון בעיבוי מעגל החברים שלו בארץ ובעולם.
השנה הוקם יחד עם ATS) American Technion Society) באמריקה, סניף של ארגון הבוגרים בארה"ב וכבר התקיימו שני אירועים: בעמק הסיליקון ובניו-יורק.

במהלך השנה ערכנו 9 הרצאות בטכניון ובתל אביב, 4 כנסי מחזור, כנס בוגרים לדורותיהם לפקולטה להנדסה ביו-רפואית, כנס מועדון ה-100 בנושא 'מערכות אוטונומיות, רובוטיקה ורפואה לאן? ומה האתגרים?', קיימנו את כנס Lady – tech 3, כנס בוגרים, סטודנטים וסגל בפקולטה להנדסה כימית,

בשנה זו נחלק בכנס השנתי 50 מלגות בסך 10,000 ש״ח כל אחת, לסטודנטים לתואר ראשון, עד כה חולקו מעל 400 מילגות וזאת הודות לרוחב ליבם של כ-10,000 בוגרים שתרמו לקרן המלגות שלנו, רובם יותר מפעם אחת.
כ-100 בוגרי ובוגרות טכניון משמשים מנטורים לצעירים בתכנית 'טכניון לחיים', התומכת ביזמים בוגרי הטכניון.
326 בוגרים התנדבו להיות מנטורים בפרויקט TENGIVING, ומוכנים להקדיש 10 שעות שנתיות מזמנם בייעוץ ובהכוונת הקריירה של סטודנטים מהפקולטה שלהם, בשנתם האחרונה ללימודים.

ברצוני להודות לכם הבוגרים על הנתינה. אני מזמינה אתכם להכנס לאתר החדש והמעודכן www.technion-alumni.org שעלה לאוויר באפריל השנה.
לסיום, תודה על כל הפעילות הענפה, לצוות קטן ביותר של עובדות, בראשות מנהלת הארגון פנינה זיו, ובעזרת סטודנטים בטכניון המועסקים בארגון במשרה חלקית ועושים עבודה נפלאה.

בברכה,
סיגל פירסט
יו"ר ארגון הבוגרים