הזדמנויות, סיכונים ומכשולים ביזמות עסקית

יזמות עסקית היא אליה וקוץ בה

מהצד האחד, היא קורצת לנו מאוד, משום שהיא מאפשרת לנו לצאת לדרך חדשה, עצמאית, כנה וישרה, אשר יכולה להקפיץ אותנו לרמות חדשות של הכנסה, אחריות ופרסום.

יזמות עסקית היא אליה וקוץ בה. מהצד האחד, היא קורצת לנו מאוד, משום שהיא מאפשרת לנו לצאת לדרך חדשה, עצמאית, כנה וישרה, אשר יכולה להקפיץ אותנו לרמות חדשות של הכנסה, אחריות ופרסום. אם היזמות שלנו מצליחה, אין דבר טוב מזה בחיים. אבל האמת היא שרוב היזמויות כושלות. לא משום שהן גרועות, אלא משום שהן תלויות בגורמים רבים, ובתחומי ידע וניסיון מגוונים. בסופו של דבר הכל מתכנס ליזם בעצמו ולאופן התנהלותו. להיות יזם זוהי משימה קשה ביותר. מדובר בעבודה כפוית טובה בד"כ, מסובכת מאוד, אשר מעניקה הרגשה שהכול תלוי על הכתפיים של היזם. התוצאה היא שיזמים רבים אינם יודעים כיצד להתנהל, ובעיקר, אינם יודעים כיצד להתמודד עם הזדמנויות חדשות, עם סיכונים, ועם החלק הכואב של כישלונות ומכשולים.

נהוג לומר ש"אין חכם מבעל נסיון", וגם בתחום היזמות העסקית הדבר נכון מאוד. אחת הדרכים העיקריות ללמוד מטעויות של אחרים ולהתפתח בכיוון הרצוי לכם, היא פשוט להקשיב לסיפורים של אחרים אשר "עשו את זה". אחד מהם הוא יזם ההי טק הסדרתי רוני ענב. רוני ענב מעביר הרצאות בנושא יזמות עסקית מתוך הסיפור האישי שלו הקשור בהצלחה עצומה במכירת המימד החדיש לחברת BMC Software. כמו כן, רוני ענב כתב ספר על הנושא, אשר יצא לאחרונה בהוצאת כנרת זמורה ביתן. ספר זה מעניק מבט עומק בלתי מתפשר על המאבקים השונים, המהלכים המוצלחים והכושלים, וההחלטות המעניינות אשר הובילו בסופו של דבר להצלחה של החברה.

הדברים החשובים שניתן ללמוד מרוני ענב, מהספר שכתב והן מההרצאה המעניינת שלו, הם כיצד ניתן לזהות רעיון טוב, כיצד ניתן להתמודד עם ביורוקרטיה מסורבלת ומתסכלת, כיצד ניתן להתמודד בהצלחה עם חילוקי דעות מבית, כיצד רצוי לחפש לקוחות פוטנציאליים ושאלת השאלות – כיצד משיגים מימון.

רוני ענב הוא אחד מהחלוצים הראשונים והבולטים של עולם ההי טק הישראלי. הוא ייסד את חברת המימד החדיש עד שנמכרה בשנת 1999 ל-BMC. כיום הוא עומד בראש קרן השקעות אשר מבקשת להשקיע בחברות סטארט אפ כבר בראשית דרכן. הידע שצבר בהחלט רלוונטי עבורכם.