חדשנות והנדסת ביוטכנולוגיה ומזון

מאז ומעולם היה קיים באדם הצורך לחקור ולהעמיק את הידע במבנים הביולוגיים בסביבתו במטרה לגרום לשיפור באיכות חייו, במטרה למקסם את התוצאות המתקבלות בתהליכים ביולוגיים וברתימת הטבע לצרכיו.

ככל שאוכלוסיית העולם הלכה וגדלה במרוצת הזמן, גדל בהתאם גם הצורך בידע כיצד ניתן להשתמש בו לטובתו של האדם.

תחום זה של הנדסה נוגע ועושה שימוש במערכות ביולוגיות לטובת האדם בתחומי מזון, רפואה, חקלאות ואנרגיה. בתחום הנדסה זה ניתן למצוא את הייצור התעשייתי של הפניצילין, פיצוח מבנה ה-DNA, פענוח הקוד הגנטי, השיבוט הראשון של יונק (הכבשה דולי) וייצור החיידק הסינתטי הראשון.
כיום, הפקולטה ללימודי הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון היא בין הבודדות המשלבות שני תחומים אלו תחת קורת גג אחת ומאפשרת לבוגריה להפוך למהנדסים בשני התחומים ולהמשיך ללימודי תארים מתקדמים במסלול בו הם ייבחרו.
 
הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בטכניון היא מן המובילות בארץ ותחומי המחקר העוסקים בה נמצאים  בחזית המדע בישראל ובעולם. כמו כן, חלק נכבד מהטכנולוגיות שפותחו במסגרת מחקרים של הפקולטה גם הם משולבים כיום בתעשייה בישראל ובכל העולם.
מעבדות המחקר של הפקולטה הן מהמתקדמות והמשוכללות שיש, כאשר בראש כל אחת מהן עומד פרופסור והן עוסקות במחקרים בתחומים שונים ומגוונים כגון: מערכת שחרור מבוקר כנגד סרטן ותרפיה תאית, ביולוגיה סינתטית ופענוח צפנים גנומיים, ננו חומרים פונקציונליים וחיישנים ביולוגים, תזונה מולקולרית ועוד תחומים רבים וחדשניים.
 
הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון משתתפת בתחרות הiGEM העולמית, שנוסדה על ידי MIT (המכון הטכנולוגי במסצ'וסטס) ואף זכתה בשתי מדליות זהב.
בשנת 2012 השתתפה משלחת מהפקולטה בטכניון בתחרות וזכתה במדליית זהב בזכות פיתוח של טכניקת "סוס טרויאני", המשמשת להובלת תרופות בגוף באמצעות וירוסים.
בנוסף, בשנת 2014 זכתה הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון במדליית זהב נוספת, על פיתוח חדשני הנקרא ”Safie” - התקן ביוטכנולוגי המסוגל לגלות רכיבים מזיקים ואלרגניים במזון ובמים גם בריכוזים נמוכים מאוד.
 
בוגרי הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בטכניון משתלבים בחברות ומפעלים רבים בארץ וברחבי העולם ואף מקימים מפעלים רבים וחדשים. בין המפעלים בהם בוגרי הפקולטה השתלבו ניתן למצוא את "טבעול", "יוניליוור" ו"לגין".
בגלל האופי היחודי של פקולטה זו המאפשרת לבוגריה להשתלב הן בתחום הביוטכנולוגיה והן בתחום הנדסת המזון, ניתן למצוא בוגרים רבים הממשיכים לתארים מתקדמים באחד משני התחומים או מקימים חברות ומפעלים חדשים המשלבים את שני התחומים.

בעתיד הקרוב והרחוק כאחד בזכות חוקרים מתוך פקולטה ייחודית זו, אנו יכולים לצפות למחקרים פורצי דרך שיובילו לפיתוחים חדשניים שיגרמו לשיפור חיינו, ליצירת סביבה אקולוגית יותר ולרתימת הטבע לצרכינו כבני אדם.