פרויקט יזמות טכניון לחיים TFL

קצת על הפרויקט
פרויקט יזמות טכניון לחיים "TFL" הוקם בשנת 2003 במימון משפחת אגסי כפרויקט משותף של הטכניון, ארגון בוגרי הטכניון, מועדון המאה ומרכז היזמות בטכניון לתמיכה ליזמים בוגרי טכניון לקידום המיזם החל משלב הרעיון.
התכנית פועלת תחת חסות ארגון בוגרי הטכניון.
מטרת העל של פרויקט היזמות "טכניון לחיים" הינה - טיפוח מיזמים ופיתוחים בעלי חדשנות טכנולוגית של בוגרי הטכניון, תוך עיצובם כאנשים מובילים בתעשייה, בעלי מחויבות חברתית וראיה לאומית. בבסיס הפרויקט עומדת הנחייתם העסקית והמדעית של מובילים בתעשייה ממועדון המאה, המשמשים כמנטורים ומנחים ליזמים ומעניקים להם העצמה אישית, ידע, ניסיון וקשרים עסקיים.

יזמים מוכשרים רבים ממעטים להגיע לפריצות דרך בהגשמת ומסחור פטנטים, פיתוחים ופתרונות טכנולוגיים, פרי עמלם, בשל חוסר ידע והכוונה וחוסר ניסיון ומיומנויות עסקיים כמו גם היעדר תמיכה מוראלית וחוסר קשרים עם גורמי מפתח בתעשייה. על מנת לעזור בפתרון בעיה זו הוקם פרויקט היזמות טכניון לחיים.
 
פעילות הליבה של הפרויקט כוללת כיום ליווי ותמיכה של מנחה (mentor) מתוך מועדון המאה (מועדון בכירי התעשייה של ארגון בוגרי הטכניון) וכן שירותי איתור מחקרים ופטנטים, יעוץ, מפגשי יזמים, סדנאות, תמיכה בכתיבת או עיצוב התוכנית העסקית והמודל העסקי, הכנה לגיוסי הון, סיוע באיתור ומיסוד קשרים עם שותפים אסטרטגיים, לקוחות וספקים בארץ ובחו"ל ועוד.
 
פעילות בשטח
במהלך השנים שחלפו פנו לתוכנית מאות בוגרי טכניון בעלי רעיונות או מיזמים ומהם נבחרו בקפידה עשרות מיזמים אשר עברו בהצלחה את שלב הקבלה והשתלבו בפרויקט. חלקם אף הגיעו למכירות ואקזיטים בסכום כולל של 120 מיליון דולר.
 
קהל היעד של תכנית היזמות טכניון לחיים הינו בוגרי הטכניון, יזמים פוטנציאליים בתחומי הטכנולוגיה, המדעים, הרפואה והעסקים.
 
ארגון בוגרי הטכניון רואה בכם, בוגרי הטכניון בתחומי הטכנולוגיה, המדעים, הרפואה והעסקים, יזמים פוטנציאליים ומזמינים אתכם לקחת חלק ולהשתתף בתוכנית!
 
 
מנהל התכנית: ריקרדו לומסקי
סטודנט MBA בפקולטה לתעשייה וניהול
אחראי על קליטת מיזמים, איתור מנטורים רלוונטים וזיווג בין המנטור למנטיי לאחר תהליך הסינון ובחינת המיזם
 
ליצירת קשר עם ריקרדו: טל' במשרד 04-8293710 , ובדוא"ל: Tfl@alumni.technion.ac.il 
 
להצטרפות: