אמוניה בעבר, בהווה ובעתיד - כנס בטכניון

הכנס יכלול מיצג תלת-מימדי וירטואלי של מפעל אמוניה
15/11/2017 (All day)
אולם הקולנוע, בית הסטודנט, טכניון
חיפה

בתאריכים 16-15 בנובמבר יתקיים בטכניון כנס בנושא "אמוניה בעבר, בהווה ובעתיד". בכנס ידונו מומחים בעלי שם מכל העולם בסוגיות שונות ובהן בטיחות והערכת סיכונים, הסעת אמוניה באטמוספרה, ייצור אמוניה והשוק העולמי. הכנס יכלול מיצג תלת-ממדי וירטואלי של מפעל אמוניה, שפותח על ידי חברת לינדה הגרמנית.

אמוניה היא משאב חיוני לחקלאות, שכן היא הפלטפורמה המביאה אל הצמח את החנקן החיוני לו. למעשה, החקלאות המודרנית לא היתה אפשרית ללא האמוניה, המגדילה את היבול החקלאי במאות אחוזים. רוב האמוניה המיוצרת כיום - כ-90% ממנה – משמשת לדישון חקלאי.

הכנס, שיתייחס לאמוניה מפרספקטיבות שונות, רלוונטי מאוד לסוגייה המעסיקה את השיח הציבורי בישראל: מיכל האמוניה וחלופותיו. חמישה מומחים בינלאומיים יציגו מידע עדכני בכמה היבטים שונים הנוגעים לאמוניה: פרופ' תומס ספייסר מאוניברסיטת ארקנזס על אחסון בטוח של אמוניה; נורמן אולסון, מנהל המרכז לאנרגיה באיווה (IEC) על שימוש יעיל באמוניה להנעה, לדישון ולאחסון אנרגיה; פרופ' בלן קרטיקיאן מאוניברסיטת מדרס בהודו על ייצור, אחסון ושינוע אמוניה; ורוברט טיקובסקי מאוניברסיטת מינכן על תכנון נכון ויעיל של מפעלי אמוניה.

את הכנס, הנערך בתמיכת נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא, מארגנים פרופ' גדעון גרדר ופרופ' דני לוין מהפקולטה להנדסה כימית ע"ש וולפסון. 

לתכנית הכנס, לחצו כאן