הטכניון דורג במקום ה-77 השנה במדד שנחאי

מוסד הטכניון רשם עליה של 16 מקומות במדד שנחאי השנה וזינק ממקום 93 למקום 77. בכך נותר הטכניון אחד משני המוסדות האקדמאיים הישראלים היחידים שנמצאים בטופ 100. הצלחה זו מצטרפת להצלחה נוספת שבה דורגה הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל של הטכניון במקום ה-22 בדירוג על פי מקצועות לימוד.

מדד שנחאי נערך על ידי אוניברסיטת ג'יאוטונג הסינית ונחשב לאחד מדירוגי האוניברסיטאות היוקרתיים והאמינים ביותר. המדד מציג בכל שנה את 500 המוסדות הטובים בעולם (השנה, בפעם הראשונה, מוצגות 1,000 האוניברסיטאות הראשונות), והוא מבוסס על מדדים כגון חברי הסגל והבוגרים שזכו בפרסי נובל ומדליות פילדס, מספר המאמרים שהתפרסמו בכתבי העת האקדמאיים והמדעיים המובילים וציטוט של מאמרים אלה על ידי חוקרים עמיתים.

למדד שנחאי, המתפרסם משנת 2003, ניגשות בכל שנה כ-1,200 אוניברסיטאות המנסות להתברג ברשימה המכובדת המונה, בין השאר, אוניברסיטאות כגון הרווארד, סטנפורד, קיימברידג', MIT וברקלי.

לאחר פרסום מדד שנחאי אמר פרץ לביא, נשיא הטכניון כי "נוכחותו של הטכניון בנבחרת 100 האוניברסיטאות המובילות בעולם במשך 7 שנים רצופות, היא תוצאה של עבודה קשה ומסורה של הנהלת הטכניון, חברי הסגל ועובדיו. את חברי הסגל אחנו בוחרים בקפידה, על סמך קריטריון אחד ויחיד – מצוינות – ודבר מוכיח את עצמו.

כדי לחזק את מעמדו של הטכניון כאוניברסיטת מחקר מדעית-טכנולוגית מובילה בעולם, אנו פועלים גם בחזית הגלובלית – אסטרטגיה שבמסגרתה חנכנו בסוף השנה שעברה את מכון טכניון-קורנל על שם ג'ייקובס בניו יורק (JTCI) ואת מכון טכניון-גואנגדונג בסין (GTIIT). בלי קשר לדירוגים הבינלאומיים, אנו מודדים ומשפרים את עצמנו ללא הרף, אולם ברור שדירוג גבוה במדד שנחאי מהווה חותמת מרגשת של הכרה בינלאומית במצוינות הטכניון".

לראיון המלא עם פרופ' פרץ לביא בגלי צה"ל